Turkiye Buyuk Millet Meclisi

YEŞİM USLU
 
Telefon:
Faks:
E-Posta:
Özgeçmiş

1968 yılında Ankara’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi, Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduğu Tevfik Fikret Lisesi’nde ve Ankara Cezayir Büyükelçiliğinde tercüman olarak görev yaptı. 1993 yılında TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığında İhtisas Grupları, Dostluk Grupları yurt içi ve yurt dışı heyetlere mihmandarlık, yazılı ve sözlü tercüme, protokol hizmetleri, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk gruplarında görev yaptı. TBMM Genel Sekreterliğinde görev aldı. Bu görevi sırasında TBMM'nin ulusal ve uluslar arası kurumlarla yürüttüğü projelerde çalıştı. 2013 yılında TBMM Meclis Haber Portalı Sorumluluğunu yürüttü. 2014-2019 yıllarında Dış İlişkiler ve Protokol Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 25 Ocak 2019 tarihinde Dış ilişkiler ve Protokol Başkanı olarak atandı. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve üç çocuk annesidir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki