Turkiye Buyuk Millet Meclisi

LEVENT KOÇAK
 
Telefon:
Faks:
E-Posta:
Özgeçmiş

11 Haziran 1961 tarihinde Ankara Ayaş’ta doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 1982 yılında mezun oldu. 1984 yılında SSK Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında Genel Müdürlük Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Uzmanlık (Master) Programını, “Türk Parlamentosunda Düşünce ve İfade Özgürlüğü” başlıklı master tezini hazırlayarak 1995 yılında bitirdi. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Doktora programını “Karşılaştırmalı Hukukta Kanunların Yapım-Yazım Tekniği (Türkiye, İngiltere, ABD Örneği)” tezini hazırlayarak 2005’te tamamladı. Yaklaşık 9 yıl SSK Genel Müdürlük Müfettişliği yaptıktan sonra 1993 yılında TBMM’de göreve başladı. 2004 yılında TBMM Bütçe Müdür Yardımcılığına, 2011 yılında da Bütçe Başkanlığına atandı. Orta düzeyde İngilizce bilen KOÇAK, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki