Turkiye Buyuk Millet Meclisi

SAFİYE DÜNDAR
 Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 70 55
  +90 (312) 420 70 56
Faks: +90 (312) 420 67 33
E-Posta: safiyedundar@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1968 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünün ardından, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını 2006 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Siyaset ve Sosyal Bilimler dalında tamamladı.

İş hayatına 1987 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde Memur olarak başladı. 1990 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından açılan sınavı kazanarak TBMM’ye geçti. 2000 yılında Görevde Yükselme Sınavı’nı kazanarak Şef oldu.

2012 yılında TBMM Strateji Geliştirme Başkan Yardımcılığına Atandı. Ocak/2014 – Temmuz/2016 yılları arasında TBMM İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Temmuz/2016’dan bu yana Strateji Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Görevleri esnasında, 2005 ve 2012 yıllarında gerçekleştirilen TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı Norm Kadro Çalışmalarında yer aldı. Ayrıca Kurum Kültürü ve Personel Performansı Çalışmalarında bulundu; TBMM’de Esnek Çalışma Uygulamaları konusunda alt yapı çalışmalarını yürüttü. TBMM 1., 2., ve 3. Stratejik Planlarının hazırlık çalışmaları, eylem planlarının hazırlanması, Kurumsal Kalite Yönetimi ile TCDB çalışmalarında yer aldı.

Yayınlanmış bilimsel bir kitabı, kitap bölümleri, makaleleri ile demokrasi, anayasa, sivil toplum, insan hakları, kimlik, etnisite, azınlıklar, yakın dönem Türk siyasal hayatı, Türkiye’de merkez sağın ilkeleri gibi siyaset bilimi alanında çeşitli konularda araştırma ve çalışmaları bulunmaktadır. Hâlen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Siyaset ve Sosyal Bilimler Dalında Doktora eğitimine devam etmekte olup İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki