Turkiye Buyuk Millet Meclisi

SAFİYE DÜNDAR
 Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 70 55
  +90 (312) 420 70 56
Faks: +90 (312) 420 67 33
E-Posta: safiyedundar@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında Y.Ö. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde göreve başladı. 1990 yılında TBMM tarafından açılan sınavı kazanarak Türkiye Büyük Millet Meclisine geçti. Görevde Yükselme Sınavı’nı kazanarak 2000 yılı Ocak ayında Şef oldu. 1997 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını 2006 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi A.B.D. Siyaset ve Sosyal Bilimler dalında tamamladı. Yayınlanmış bilimsel bir kitabı, makaleleri ve siyaset bilimi alanında çeşitli çalışmaları bulunmaktadır. Hâlen Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi A.B.D. Siyaset ve Sosyal Bilimler Dalında Doktora eğitimine devam etmekte olup, İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki