Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ALİ AĞBAL
 Destek Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı (Sosyal Tesislerin Mali İşleri, Kalite Yönetim)
Telefon: +90 (312) 420 71 48
  +90 (312) 420 71 49
Faks: +90 (312) 420 71 50
E-Posta: ali.agbal@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1963 yılında Bayburt’ta doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. TBMM Genel Sekreterliğinin açtığı sınavla 1987 yılında TBMM İç Hizmetler Müdürlüğünde göreve başladı.

TBMM Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne 2007 yılında Şef, 2010 yılında ise muhasebe ve satın almadan sorumlu Müdür Yardımcısı olarak atandı.

TBMM Lokantalarında uygulanmakta olan elektronik sipariş ve kart okuma sistemi ile muhasebe sisteminin mevzuata uygun olarak yeniden yapılandırılması projelerini gerçekleştirdi.

18 Aralık 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6253 sayılı TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı Kanununun yürürlüğe girmesiyle birlikte Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı olarak yürüttüğü görevleri yerine getirmek üzere Destek Hizmetleri Başkanlığında görevlendirildi.

TBMM İdari Teşkilatı bünyesinde hazırlanan yönetmelik, yönerge, usul ve esaslar, doğrudan temin tip sözleşmeleri ile mal ve hizmet alımları teknik şartnamelerinin oluşturulmasında görev aldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi yerleşkesinde ilk defa hediyelik eşya satışının yapılması için belirlenen ürünlerin temini ve ürün kataloğunun hazırlanmasında görev yaptı.

Kamu İhale Mevzuatı, Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu Mevzuatı, Muhasebe Sistemleri ve Bilgisayar Programlarına hakimiyeti bulunan AĞBAL, 15 Mayıs 2015 tarihinde Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki