Turkiye Buyuk Millet Meclisi

SERAP ARTUK
 Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı
Telefon: +90 (312) 420 68 93
Faks: +90 (312) 420 75 48
E-Posta: Serap.ARTUK@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümünden mezun oldu. “Avrupa Ülkeleri Parlamento Kütüphaneleri ve TBMM Kütüphanesi” adlı tezini hazırlayıp yeterlilik sınavına girdi. 1992 yılında TBMM Uzmanı oldu. Çeşitli tarihlerde, Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığının üyesi olduğu IFLA, APLAP, LIBER gibi uluslararası kuruluşların toplantılarına katıldı.Uzun yıllar Referans – Okuyucu Bölümü uzmanı ve Dokümantasyon Bölümlerinin sorumlusu olarak hizmet verdi. Halen Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki