Turkiye Buyuk Millet Meclisi

ADNAN KORKMAZ
 Destek Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Sosyal Tesisler (Lokanta, Çayocağı Hizmetleri)
Telefon: +90 (312) 420 85 50
  +90 (312) 420 85 51
Faks: +90 (312) 420 71 03
E-Posta: Adnan.KORKMAZ@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş

1960 yılında Sivas’ ın Gölova ilçesinde doğdu. İlk, Orta, Lise öğrenimini Ankara’ da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1977 - 1981 yılları arasında Emekli Sandığı Otellerinde çalıştı.

1983 yılında TBMM Başkanlığının açtığı sınav sonucunda Destek Hizmetleri Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde göreve başlayarak çeşitli kademlerde görev yaptı.

2002 yılında Müşavir kadrosuna atandı. 2011 yılına kadar TBMM Sabit Osman Avcı Eğitim ve Sosyal Tesisinde yönetici olarak görevlendirildi.

6253 sayılı TBMM Başkanlığı İdari Teşkilat Kanunu gereği şahsa bağlı kadroya alındı. 2011 - 2015 yılları arasında Destek Hizmetleri Başkanlığında ki görevine devam etti. 2015 yılından 18 Şubat 2019 tarihine kadar TBMM Eğitim ve Sosyal Tesisinde yönetici olarak görevini sürdürdü. Aynı tarih itibariyle Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki