Turkiye Buyuk Millet Meclisi


TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, YOZGATLI ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

(22 Nisan 2006)

Bir müddet evvel yazdıkları mektupla TBMM Başkanı Bülent Arınç'a ulaşan Yozgat Kadışehri, Ovacık İlköğretim Okulu öğrencileri bugün TBMM'deydi..

Kabulde öğrencilerin mektubunu okuyan Arınç, mektubun, kendisini çok duygulandırdığını ifade ederek, ''Meclis, milletimizin meclisi'' dedi.

Arınç, öğrencilere derslerinde başarılar dileyerek, çeşitli hediyeler verdi.

Kadışehri ilçesi Ovacık İlköğretim Okulu öğrencileri, bir süre önce Arınç'a, ''dünyalarının köy ve ilçelerinden ibaret olduğunu, aralarında Kadışehri'ni bile görmeyenlerin bulunduğunu'' belirten bir mektup yazarak, Ankara'yı ziyaret etmek istediklerini iletmişlerdi.

Arınç'ın, mektubun ardından TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nın görevlendirmesiyle, Ovacık İlköğretim Okulu öğrencileri, ilk kez Ankara'yı görmüş oldu.

Ovacıklı 50 öğrenci, kabulün ardından TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nın kendileri için hazırladığı özel yemek ve gezi programına katılmak üzere yola çıktılar. Programda Anıtkabilir ve Birinci Meclis ile özel bir gezi bulunuyor.

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki