Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Kanun Tasarısı Bilgileri
Kanun Tasarısının Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 24 / 3
Esas Numarası 1 / 746
Başkanlığa Geliş Tarihi 25/02/2013
Tasarının Başlığı Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı
Tasarının Özeti Tasarı ile; Kabahatler Kanununda yer alan kabahat fiillerinin Gümrük kanununa eklenerek mükerrerliğin giderilmesi ve mevzuatın sadeleştirilmesi; sahte belge düzenleyerek mükellefiyet tesis ettirdiği tespit edilip mükellefiyeti terkin edilenlerin daha sonra tekrar mükellefiyet tesis etme talebinde bulunmaları halinde telafisi güç zararların oluşmaması için idareye teminat göstermesinin talep edilmesi, yap-işlet-devret modeli kapsamında modernize edilen gümrük kapılarının işletme süresi bitiminden itibaren Hazineye yük olmayacak şekilde işletilebilmesi; tasfiyelik hale gelen eşyaların bir an önce ekonomiye kazandırılması; kaçakçılıkla mücadelenin daha etkin bir şekilde yerine getirilmesi; tarım satış kooperatiflerinin ve birliklerinin yapılarının iyileştirilmesi, sürdürülebilir bir idari ve mali yapıya kavuşturulması; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organ seçimlerine katılımın arttırılması ve seçimlerin daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi öngörülmektedir.
Teklif komisyonda ve Genel Kurulda değiştirilerek kabul edilebilmektedir. Komisyonun kabul ettiği metnin/Kanun metninin dikkate alınması gerekmektedir.
Tasarının Son Durumu KANUNLAŞTI
Kanun Tasarısı Komisyon Bilgileri
Komisyon Tipi Adı Giriş Tarihi Çıkış Tarihi Yapılan İşlem Karar Tarihi
Esas Komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu 26/02/2013 15/03/2013 Raporunu Verdi 12/03/2013
Tali Komisyon Adalet Komisyonu 26/02/2013 15/03/2013 Raporunu Vermedi
Tali Komisyon Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu 26/02/2013 06/03/2013 Raporunu Verdi
Tali Komisyon Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu 26/02/2013 15/03/2013 Raporunu Vermedi
Tali Komisyon Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu 26/02/2013 15/03/2013 Raporunu Vermedi

Esas Alınan Teklif :1/746
Komisyon Raporu (Sırasayısı) 437
Kanun Numarası: 6455
Birleşenler
2/325
2/330
2/1291
2/1304
(1/746 ) Bilgileri

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki