Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Kanun Teklifi Bilgileri
Kanun Teklifinin Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 24 / 2
Esas Numarası 2 / 351
Başkanlığa Geliş Tarihi 23/01/2012
Teklifin Başlığı Terörle Mücadele Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif ile; 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 2'nci maddesinin ikinci fıkrası, 6'ncı maddesinin ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkraları ile 7'nci maddesinin ikinci ve üçüncü fıkralarının yürürlükten kaldırılması öngörülmektedir. Bunun sonucunda, terör örgütüne mensup olmasa dahi örgüt adına suç işleyenlerin terör suçlusu sayılarak cezalandırılmasının önlenmesi; terör örgütlerinin bildiri veya açıklamalarını basan ve yayınlayanlar, Kanun'un 14'üncü maddesine aykırı olarak muhbirlerin hüviyetlerini açıklayan veya yayınlayanlar ile ilgili suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde basın ve yayın organlarının suçun işlenişine iştirak etmemiş olan yayın sorumlularının cezalandırılmasının önlenmesi, terör örgütünün faaliyeti çerçevesinde suç işlemeye alenen teşvik, işlenmiş olan suçları ve suçlularını övme veya terör örgütünün propagandasını içeren süreli yayınların durdurulmasının önlenmesi; terör örgütünün propagandasını yapanlar, bu suçu basın ve yayın yolu ile işleyenler ile basın ve yayın organının suçun işlenişine iştirak etmemiş olan yayın sorumlularının cezalandırılmasının önlenmesi ayrıca ilgili suçların dernek, vakıf gibi belirli yerlerde işlenmesi halinde verilecek cezaların önlenmesi amaçlanmaktadır.
Teklifin Son Durumu KOMİSYONDA
Kanun Teklifi Komisyon Bilgileri
Komisyon Tipi Adı Giriş Tarihi Çıkış Tarihi Yapılan İşlem Karar Tarihi
Esas Komisyon Adalet Komisyonu 15/02/2012 Komisyonda
Tali Komisyon İçişleri Komisyonu 15/02/2012 Komisyonda

Kanun Teklifi İmza Sahipleri
Adı ve Soyadı Partisi Seçim Çevresi
Rıza Mahmut TÜRMEN Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İlk İmza Sahibi
Emine Ülker TARHAN Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İlk İmza Sahibi
Mustafa Sezgin TANRIKULU Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul
(2/351 ) Bilgileri

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki