Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mahmut Atilla KAYA
İzmir Milletvekili
Adalet Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 2 Nolu Banko Oda: B124
Telefon: +90 (312) 420 60 84 +90 (312) 420 60 85
Faks: +90 (312) 420 23 26
E-Posta: mahmutatillakaya@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

MAHMUT ATİLLA KAYA

2 Temmuz 1973' te İzmir TorbalI'da doğdu. Babasının adı Ünal, annesinin adı Nermin'dir.

Hukukçu; 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni dereceyle bitirdi. Vatani görevini Jandarma Komando Asteğmen olarak 1997 yılında Tunceli Nazimiye Jandarma Komando Bölüğünde tamamladı. Kurucusu ve sahibi olduğu hukuk bürosunun yöneticiliğini gerçekleştirdi. Yerli ve yabancı birçok şirkete Hukuki Danışmanlık hizmeti verdi. Konya ve Aydın Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurullarında Hukukçu Üye olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. AK Parti'de Torbalı İlçe Başkanlığı, İzmir İl Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı, İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

26. Dönem İzmir Milletvekili seçildi. TBMM Adalet Komisyonu Üyesi oldu. AK Parti MKYK Üyeliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 24 Haziran 2018 genel seçimleri sonucunda tekrardan İzmir Milletvekili seçildi. 27. Dönem İzmir Milletvekili olarak TBMM Adalet Komisyonu Üyeliğini sürdürmektedir. 18 Ağustos 2018 tarihinde yapılan AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi sonucunda MKYK Üyeliği görevine seçildi. Halen AK Parti MKYK Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İngilizce bilen Kaya, Diş Hekimi Pınar Çağlar Kaya ile evli ve Beyza isimli bir kız çocuğu babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki