Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Orhan DELİGÖZ
Erzurum Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5.Kat 4 Nolu Banko Oda: 5077
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

26 Ocak 1965'te Sarıkaya'da doğdu. Erzurum nüfusuna kayıtlıdır.

Baba adı Dursun, anne adı Yıldız'dır.

İktisatçı; Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesinde İktisat Tarihi alanında yüksek lisans yaptı.

1989'da Erzurum PTT Baş Müdürlüğünde memuriyete başladı. Yüzüncü Yıl ve Atatürk üniversitelerinde Öğretim Görevliliği, Bölüm Başkanlığı; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve Enerji Borsasında yönetici olarak görev yaptı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bağımsız Denetçilik Gayri Menkul Değerleme Uzmanlığı ve TS EN ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi Başdenetçiliği lisanslarına sahiptir. Milli Güvenlik Akademisi 59. Dönem mezunudur. Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyesidir. Eğitim Bir-Sen Oltu Şube Kurucu Başkanı olup, Milli Gençlik Vakfı Erzurum Bölge Başkanlığı ve Erzurum Spor Asbaşkanlığı görevlerini yürüttü.

İyi düzeyde İngilizce bilen Deligöz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki