Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mustafa KÖSE
Antalya Milletvekili
Anayasa Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 6.Kat 4 Nolu Banko Oda: E606
Telefon: +90 (312) 420 58 90 +90 (312) 420 58 91
Faks: +90 (312) 420 22 38
 
Özgeçmiş

Av. Mustafa KÖSE

Mustafa Köse, 27 Haziran 1977'de İstanbul Beyoğlu'nda doğdu. Baba adı Süleyman, anne adı Emine'dir.

Antalya Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nu, Antalya Anadolu Lisesi'ni ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

2001-2015 yılları arasında serbest avukatlık yaptı. AK Parti Antalya Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı, İl Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Merkez ARGE Başkanlığı'nın görevlendirmesiyle teşkilat eğitmenliği, İl Teşkilat Başkanlığı, 5 seçim SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 30 Eylül 2012 tarihinde yapılan AK Parti 4. Olağan Büyük Kongre'de il başkanlarını temsilen kongre divan heyetine seçildi. 27 Ağustos 2014'te gerçekleşen AK Parti 1. Olağanüstü Kongre'de il başkanları adına Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a hediye takdiminde bulundu.

25, 26 ve 27. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi. AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 26. ve 27. Dönemde Brezilya Dostluk Grubu Başkanlığı'na seçildi. Teşkilat başkanlığı İzmir il Koordinatörlüğü görevinde bulundu. 26. Dönemde Anayasa Komisyonu üyeliğine, 2. Devrede de Anayasa Komisyonu Sözcülüğüne seçildi. Hollanda ve Belçika'daki teşkilat mensuplarımız ile vatandaşlarımıza, 16 Nisan 2017 Referandumu öncesinde Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında seminerler verdi. 27. Dönemde Anayasa Komisyonu üyeliğine yeniden seçildi.

AK Parti 2 ve 3. Olağanüstü Büyük Kongrelerde MKYK üyeliğine seçildi. 18 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresinde MKYK üyeliğine yeniden seçildi. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığına getirildi. MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği yaptı ve MÜSİAD Antalya Şubesinin halen üyesidir. Antalya Yeryüzü Vakfı ( İnsan ve Medeniyet Hareketi ) kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir. Antalya Bilim Üniversitesi mütevelli heyeti üyesidir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Köse, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki