Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Murat ALPARSLAN
Ankara Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 2 Nolu Banko Oda: 2016
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

18 Şubat 1974'te Çorum'da doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı Satı'dır.

1995 yılında AÜ Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Gazi Üniversitesinde İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Halen Devletler Özel Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

1998-2000 yılları arasında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde araştırma ve öğretim görevlisi olarak bir süre kamuda, 2000 yılından itibaren Ankara?da serbest avukat olarak çalıştı. 2002-2006 yılları arasında AK PARTİ Genel Merkez Gençlik Kolları Kurucu Üyeliği, Teşkilat ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2006-2009 yılları arasında AK PARTİ Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2009-2014 yılları arasında AK PARTİ Ankara İl Başkanlığı görevlerini yaptı.

Alparslan, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki