Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mehmet Ali ÖZKAN
27. Dönem Manisa Milletvekili
Milli Savunma Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 4.Kat 4 Nolu Banko Oda: E408
Telefon: +90 (312) 420 59 54 +90 (312) 420 59 55
Faks: +90 (312) 420 22 77
E-Posta: mehmetali.ozkan@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Mehmet Ali ÖZKAN

Manisa / Soma- 1971, Ahmet, Akile.

Avukat; 1989 yılında Manisa İmam - Hatip Lisesinden, 1993 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

1996 yılında Soma'da serbest avukatlık yapmaya başladı. 1993-1995 yılları arasında Millî Gençlik Vakfı Soma Şubesinde yöneticilik, 1995-2001 yılları arasında Refah Partisi ve Fazilet Partisi Soma İlçe Teşkilatında Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004- 2005 yılları arasında Somaspor Kulübünde Yönetim Kurulu Üyeliği, Soma Belediye Meclisi Üyeliği görevlerinde bulundu. Belediye meclis üyeliği sırasında 5 yıl boyunca Soma Belediye Encümeni Üyeliği ve 2 yıl süreyle Belediye Meclisi Denetim Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Çeşitli zamanlarda ise Soma Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulundu. 2009 - 2015 yılları arasında AK PARTİ Soma İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Türk Kızılayı Soma Şubesi, Soma Kültür ve Dayanışma Derneği ve Ensar Vakfı Soma Şubesi gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Özkan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki