Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Semra KAPLAN KIVIRCIK
27. Dönem Manisa Milletvekili
Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi
 (10 / 77, 372, 491, 534, 693, 817, 868, 992, 1004, 1018, 1150, 1170, 1221, 1305.... ) Esas Numaralı Meclis Araştırması Komisyonu Sözcüsü
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 4 Nolu Banko Oda: E210
Telefon: +90 (312) 420 62 14 +90 (312) 420 62 15
Faks: +90 (312) 420 23 81
E-Posta: semra.kaplankivircik@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Semra KAPLAN KIVIRCIK

5 Ağustos 1976'da Manisa'da doğdu. Baba adı İbrahim, anne adı Ayla'dır.

Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olduktan sonra yurtdışında yabancı dil eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu'na devam etmektedir.

Geçmiş dönemde AK Parti Manisa İl Yönetim Kurulu Üyesi, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Manisa Genç İş Adamları Derneği'nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetleme Kurul Üyeliği yapmıştır. Profesyonel kariyerinin yanında Manisa Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Yürütme Kurulu Üyeliği ve Manisa Belediyesi AK Parti Grubu Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Halen Manisa Sanayi ve Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Yürütme Kurulu Üyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi Genç Sanayiciler Komisyonu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi kurucu üyeleri arasında yer alarak 2013-2015 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

İyi düzeyde İngilizce bilen KAPLAN KIVIRCIK, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki