Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Gültekin UYSAL
27. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili
Demokrat Parti Genel Başkanı
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 1 Nolu Banko Oda: A206
Telefon: +90 (312) 420 65 98 +90 (312) 420 65 99
Faks: +90 (312) 420 25 94
 
Özgeçmiş

Gültekin UYSAL

Afyonkarahisar - 1976, Sami, Asiye.

İlköğrenimini Gedik Ahmet Paşa İlköğretim Okulunda, ortaöğrenimini İstanbul Özel Üsküdar Fazilet Erkek Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimine University of Houston'da Siyaset Bilimi alanında başladı, Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünü bitirdi.

2003 - 2005 yılları arasında DYP Afyonkarahisar İl Başkanı olarak görev yaptı. Mayıs 2005'te DYP Büyük Kongresinde Genel İdare Kuruluna seçildi ve aynı dönem Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2009 ve 2011 yıllarında yapılan Demokrat Parti kongrelerinde Genel İdare Kurulu Üyeliğine ve 6 Mayıs 2012 tarihinde Demokrat Parti 8. Olağanüstü Büyük Kongresinde Genel Başkanlığa seçildi. Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi Liberal Düşünce Topluluğu, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük - Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda kurucu ve üye olarak görev yaptı. Türkiye Günlüğü, Piyasa gibi dergilerde çevirileri yayımlandı.

İngilizce bilen Uysal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki