Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İbrahim Özden KABOĞLU
27. Dönem İstanbul Milletvekili
Anayasa Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 2 Nolu Banko Oda: B203
Telefon: +90 (312) 420 56 06 +90 (312) 420 56 07
Faks: +90 (312) 420 21 12
E-Posta: ibrahimozden.kaboglu@tbmm.gov.tr
Web: https://www.ibrahimkaboglu.org
  Facebook Twitter
Özgeçmiş

İbrahim Özden KABOĞLU

10 Nisan 1950'de Borçka-Artvin'de doğdu. Baba adı Hüseyin, Anne adı Yadigar.

Anayasa Hukuku Profesörü ; Lisans , Yüksek Lisans ve Doktorasını Ankara Üniversitesinde tamamladı.

Görev yaptığı başlıca kurumlar , İçişleri Bakanlığı (1974-1978) Ankara İTİA Gazi Üniversitesi, Bolu Sevk ve İdarecilik Yüksek Okulu (1978-1983),Diyarbakır Dicle Üniversitesi (1983-1990) ve İstanbul Marmara Üniversitesi (1990-2017)

Yurtdışında konuk öğretim üyeliği yaptığı (1986-2017) başlıca üniversiteler. Université de Limoges, Université Montesquieu - Bordeaux IV, Université Paris XII, IEP de Toulouse, Université Paris Descartes, Université de Montpellier I, Université Paris II (Pantheon-Assas), Université de Caen-Basse Normandie, Université de Nice Sophia Antipolis, Université Paris 3 / Nouvelle Sorbonne, Université Paris 13, Université Paris 1 / Sorbonne (Fransa), Universite Athenes (Yunanistan), Université de Siena (İtalya), Université de Sczeczin (Polonya), Université de Sfax (Tunus), Universite Autonoma de Barcelona (İspanya). Yabancı dillerde 70'i aşkın bilimsel makalesi yayımlandı. Anayasa hukuku ve insan hakları alanında 25 kitabı var.

27.Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. ve Anayasa Komisyonu üyesi oldu. Anayasa Hukuku Araştırmaları Derneği ( ANAYASA-DER) Başkanı. Anayasa Hukuku Dergisi yayın yönetmeni ve BirGün gazetesi yazarı.

Çok iyi düzeyde Fransızca ve iyi düzeyde İngilizce bilen Kabaoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki