Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Cavit ARI
27. Dönem Antalya Milletvekili
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5.Kat 4 Nolu Banko Oda: E502
Telefon: +90 (312) 420 61 96 +90 (312) 420 61 97
Faks: +90 (312) 420 23 73
E-Posta: cavit.ari@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Cavit ARI

14 Haziran 1968 de Antalya'da doğdu. Baba adı Hüseyin Anne adı Ayşena'dır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1989 yılında bitirdi.

Antalya Barosunda Avukatlık stajını tamamladı. Fiilen 1992 yılından itibaren Antalya barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır. Kendi meslek örgütünde Mesleğimizin sorunlarının çözümü noktasında görevler üstlendi. 2002 2004 tarihleri arasında Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyeliği; 2004-2006 tarihleri arasında Antalya Barosu Başkan Yardımcılığı görevlerine seçildi. 2006 yılından buyana da aralıksız olarak Antalya Barosu Türkiye Barolar Birliği Delegesidir. 2009 Yılından yapılan yerel seçimlerde Antalya İl Genel Meclisi Başkanı olarak seçildi ve 2014 yılına kadar Başkanlık görevini yürüttü. Bu görev süresi içerisinde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı(Baka) nın kuruluşundan itibaren 5 yıl süre ile Yönetim kurulu üyeliği; 2 yıl süre ile de Antalya Organize Sanayi Müteşebbis heyeti üyeliği görevlerinde de bulundu.

Orta derecede İngilizce bilen Cavit ARI evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki