Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Abdullah KOÇ
27. Dönem Ağrı Milletvekili
Adalet Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1. Kat 3 Nolu Banko Oda: B115
Telefon: +90 (312) 420 61 36 +90 (312) 420 61 37
Faks: +90 (312) 420 25 41
E-Posta: @tbmm.gov.tr
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

1972 Ağrı Diyadin doğumlu olan Koç, ilk ve orta öğrenimimi Ağrı'nın Diyadin İlçesinde tamamladıktan sonra 1991 yılında Ankara Üniversitesi Adalet Yüksekokulunu bitirmiştir.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Koç, 1999 yılından bu yana Ankara Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüplerinde kuruculuk ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Koç, uluslararası alanda birçok tırmanışlarda bulunmuştur. Doğaya karşı işlenen suçlar, doğa sporlarında liderin sorumluluğu ve arama kurtarma aşamasında ortaya çıkacak olan sorumluluklar yönünde Hacettepe Üniversitesi bünyesinde yapılan Uluslararası Doğa Sporları ve Bilim Sempozyumunda çeşitli bilimsel bildirimler sunmuştur.

İş hukuku konusunda çeşitli çalışmalar yapan Koç'un bilimsel dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde resmi sertifikalı avukat katiplerinin eğitimi için meslek edindirme eğitimi vermiştir.

2015 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünden mezun olan Koç, Kürtçe ve orta derecede Fransızca bilmektedir. Koç, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki