Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Metin YAVUZ
27. Dönem Aydın Milletvekili
Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 2 Nolu Banko Oda: C304
Telefon: +90 (312) 420 59 46 +90 (312) 420 59 47
Faks: +90 (312) 420 22 64
 
Özgeçmiş

Metin YAVUZ

Aydın / Söke - 1969, Abdullah, Mihriban.

İlköğretim ve lise eğitimini Söke'de tamamladı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümü mezunu, Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu,

Otomotiv, sağlık, kuyumculuk, inşaat, sigorta, tarım ve tarım aletleri ile iştigal eden işletmelerinde yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı yaptı. 1992 yılında Anavatan Partisi Söke Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı ve 2 dönem başkanlık yaptı. 1996'da SÖGİAD İş Adamları Derneği Kurucu Üyeliği ve 1 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Söke Ticaret Odasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Değişik vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı ve görevler aldı.

Yavuz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki