Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Burhanettin BULUT
27. Dönem Adana Milletvekili
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3. Kat 2 Nolu Banko Oda: C305
Telefon: +90 (312) 420 52 93 +90 (312) 420 52 94
Faks: +90 (312) 420 26 08
E-Posta: burhanettin.bulut@tbmm.gov.tr
Web: www.burhanettinbulut.com
  Facebook Twitter Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

İlk, orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlayan Burhanettin Bulut, 1970 Bitlis doğumlu olup 1992 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu.

1993 yılında Adana'da eczane açarak mesleğini sürdüren Bulut, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelik dışında aktif görevler aldı. Adana Eczacı Odası'nda 4 dönem Adana Eczacı Odası Başkanlığı görevini yürüten Bulut, 2011 yılında görevinden CHP Adana Milletvekili Aday Adaylığı nedeniyle ayrıldı.

Çukurova Kent Konseyi Kurucu Yürütme Kurulu Üyeliği yanı sıra 1999 yılından bu yana kayıtlı olduğu CHP'nin il ve ilçe örgütlerinin çalışmalarında aktif görev aldı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çukurova İlçesi Belediye Meclis Üyesi oldu. Görevinden, CHP Adana İl Başkanı olarak atanması üzerine ayrıldı.

CHP Adana İl Başkanlığı sonrası 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 5. sıra milletvekili adayı oldu.

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP Adana Milletvekili olarak Parlamento'ya giren Bulut, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesidir.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi olan ve çok sayıda eğitim dersleri alan, çeşitli yayın organlarında ülke gündemine ilişkin yazıları olan Burhanettin Bulut, meslektaşı İpek Bulut ile evli olup Berfin Ege ile Cem Batu'nun babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki