Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Serpil KEMALBAY PEKGÖZEGÜ
27. Dönem İzmir Milletvekili
Dışişleri Komisyonu Üyesi
 Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 4 Nolu Banko Oda: EZ03
Telefon: +90 (312) 420 60 22 +90 (312) 420 60 23
Faks: +90 (312) 420 22 96
E-Posta: serpil.kemalbay@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Serpil KEMALBAY PEKGÖZEGÜ

1964 Kars Ardahan doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunu. HDP bileşenlerinden Sosyalist Dayanışma Platformu içinde yer almıştır.1997 yılında Dayanışma Evleri'nin, daha sonra sendikaya dönüşen İMECE Kadın Dayanışma Derneği?nin kuruluşunda yer alarak görev yapmıştır. 2007 yılında güvencesiz işçilerin örgütlenmesi ve hakları için çalışan BATİS'in (Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası) İstanbul ve Trakya?da kurulması için çalışmıştır. Sendikalarda iş güvenliği ve işçi sağlığı üzerine, özellikle kadın işçilerin hakları konusunda danışmanlık yapmıştır. 7 Haziran seçimlerinde HDP'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olmuştur.HDP MYK'da Çalışma Yaşamı, Emek ve Sendikal İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı olarak görevi yaptı.

Figen YÜKSEKDAĞ'ın milletvekilliği ve parti üyeliğinin düşürülmesinden sonra HDP 3. Olağanüstü Kongrede HDP Eş Genel Başkan seçilmiştir. Halen HDP İzmir Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ile Dışişleri Komisyonu üyesidir. Evli.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki