Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İsmail ÖZDEMİR
27. Dönem Kayseri Milletvekili
Dışişleri Komisyonu Üyesi
 Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 1 Nolu Banko Oda: A314
Telefon: +90 (312) 420 63 54 +90 (312) 420 63 55
Faks: +90 (312) 420 25 98
E-Posta: ismailozdemir@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

İsmail ÖZDEMİR

Eskişehir - 1985, Memiş, Sakine.

Makine Yüksek Mühendisi; İlköğretim ve lise tahsilini Kayseri'de tamamladı. 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü ve 2013 yılında yüksek lisansını bitirdi.

Ülkü Ocaklarında uzun yıllar görev yaptı. 2005 yılında resmiyet kazanarak yükseköğretim öğrencilerinin tek temsil kurumu olan Ulusal Öğrenci Konseyinin ilk Genel Başkanı seçildi. 2006 yılında ikinci dönemdeki seçimleri de kazanarak 2007 yılına kadar görevini sürdürdü. 2007 yılında Kayseri Makine Mühendisleri Odasında işe başlayarak çeşitli kademelerde çalıştı. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda uzman olarak denetimlerde bulundu. 2011 yılında askerlik görevini tamamladı. 2008 - 2018 yılları arasında Ortadoğu gazetesinde köşe yazarlığı, Kutlu Sesleniş dergisinde Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Enerji, güvenlik, dış politika alanlarında araştırma ve çalışmalarda bulundu. Yayımlanmış 3 kitabı vardır. Bengü Türk TV'de moderatör ve konuk olarak farklı zamanlarda programlara katıldı. TBMM'de Milliyetçi Hareket Partisi Grup Danışmanı olarak çalıştı. Devlet Bahçeli Vakfı Mütevelli Heyeti ve Türkgücü Ülkü Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Özdemir, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki