Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Suat ÖZCAN
27. Dönem Muğla Milletvekili
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 3 Nolu Banko Oda: D106
Telefon: +90 (312) 420 64 26 +90 (312) 420 64 27
Faks: +90 (312) 420 24 73
 
Özgeçmiş

Suat ÖZCAN

Muğla / Milas - 1960, Mehmet, Suna.

Öğretmen; İlk, orta ve lise öğrenimini Milas'ta tamamladı. 1979 yılında Aydın Ortaklar Eğitim Enstitüsünü, 1988 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF İktisat Bölümünü bitirdi.

Öğretmenlik yaşamına Samsun'da başlayıp, Çankırı ve Gaziantep illerinde devam etti. Emekli olduğu 2005 yılına kadar Muğla ili Milas ilçesinde öğretmenlik, müdür yardımcılığı, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Emekli olduktan sonra kısa bir süre özel bir rehabilitasyon merkezinde müdürlük yaptı. Sporculuk, antrenörlük, sendika ve dernek üyeliklerinin, spor kulübü yöneticiliğinin yanı sıra kent konseyi faaliyetleri ile İnsan Hakları İlçe Kurul üyelikleri de yaptı. 2008'de CHP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009'da Milas İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 2010, 2012, 2015, 2017 ilçe kongrelerinde seçilerek İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Özcan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki