Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Rümeysa KADAK
27. Dönem İstanbul Milletvekili
Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi
Adres: Ana Bina E Blok 1.Kat Oda: 575
Telefon: +90 (312) 420 58 98 +90 (312) 420 58 99
Faks: +90 (312) 420 22 42
 
Özgeçmiş

Rümeysa KADAK

İstanbul / Şişli - 1996, Erkan, Gülsüm.

Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.

2016^'da Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı yaptı. Dünya şampiyonlarının katıldığı münazara turnuvalarında koordinatör olarak görev aldı. Başkanlığını yaptığı Meridyen Münazara Kulübü, ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanırken AK PARTİ Sivil Toplum Farkındalık Ödüllerinde Yılın Eğitim Projesi Ödülüne layık görüldü. KADEM, Meridyen Derneği, Organize Deliler, Okçular Vakfı, Gea Arama Kurtarma Derneği, Münazara ve Hitabet Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alarak ulusal ve uluslararası projeler üretti. Medya ve eğitim alanlarında 4 farklı stajla eğitim hayatını tamamladı. 21 Mayıs 2017'de AK PARTİ 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde MKYK Üyeliğine seçildi. Hâlen AK PARTİ Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin en genç milletvekilidir.

Kadak, temel düzeyde Fransızca ve Korece, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki