Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Alpay ANTMEN
27. Dönem Mersin Milletvekili
Adalet Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 2 Nolu Banko Oda: F316
Telefon: +90 (312) 420 59 12 +90 (312) 420 59 13
Faks: +90 (312) 420 22 48
 
Özgeçmiş

Alpay ANTMEN

Mersin - 1969, Bedii, Gönül.

Avukat; İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin?de tamamladıktan sonra 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden, 1993 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden (Özel Hukuk Ana Bilim Dalı yüksek lisans) mezun oldu.

1991 yılı Kasım ayından bu yana Mersin?de serbest avukat olarak çalıştı. Mersin Barosunda 2002-2004 döneminde Baro Yönetim Kurulu Üyeliği ve Baro Genel Sekreterliği; 2004-2006 döneminde Baro Yönetim Kurulu Üyeliği ve Baro Başkan Vekilliği; 2006-2008 döneminde Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerini ifa ettikten sonra ilk kez 2012 Kasım ayında, sonra da 2014 Ekim ayında Mersin Barosu Başkanlık seçimlerini 2 kez üst üste kazanarak 2012-2016 yılları arasında 2 dönem Mersin Barosu Başkanlığı görevini yürüttü. Mersin Barosu yanında; Çağdaş Hukukçular Derneği, Mersin Tenis İhtisas Kulubü Derneği, Mersin Tüccar Kulübü Derneği, İçel Sanat Kulübü Derneği, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği, Mersin Sanat Festivali Derneği üye ve yöneticisi olarak sosyal ve sanatsal faaliyetlerde bulundu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Antmen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki