Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Semiha EKİNCİ
27. Dönem Sivas Milletvekili
Çevre Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 3 Nolu Banko Oda: B305
Telefon: +90 (312) 420 60 18 +90 (312) 420 60 19
Faks: +90 (312) 420 22 95
 
Özgeçmiş

Sivas -1972 , Ali Osman- Keziban

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans, Cumhuriyet Üniversitesi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Ön Lisans ,2. Üniversite olarak mezundur.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 2008-2014 yılları arası AK Parti İl Başkan Yardımcılığı , 2009-2014 yılları arası İl Genel Meclis Üyesi ve Başkan Vekilliği yaptı.

Sivas Kent Konseyi İcra Kurulu Üyeliği, Sivas Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği, Sivas Anadolu Kadınlar Derneği Başkanlığı, Sivas İlbeyli Dernek Üyeliği, İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

15 Eylül 2015 -24 Haziran 2018 yılları arasında AK Parti Sivas İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı. 24 Haziran 2018 tarihinde 27. Dönem Sivas Milletvekili olarak seçildi. AK Parti Kadın Kolları MYK Üyesi ve Sosyal Politikalar Başkanlığı görevini yürütmektedir

Bekar olan EKİNCİ , orta derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki