Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ceyda ÇETİN ERENLER
27. Dönem Kütahya Milletvekili
(10 / 184, 185, 281, 403, 585, 604, 734, 914, 915, 917, 920, 921) Esas Numaralı Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi
 Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi
 Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 3 Nolu Banko Oda: D103
Telefon: +90 (312) 420 53 43 +90 (312) 420 53 44
Faks: +90 (312) 420 24 81
E-Posta: ceyda.cetinerenler@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Ceyda ÇETİN ERENLER

Ceyda ÇETİN ERENLER 18 Şubat 1975'te Kütahya'da doğdu.

Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

İş hayatına 1995 yılında üniversite öğrencisi iken Kütahya'da el sanatları atölyesini kurarak başladı. 2005 yılından bu yana doğalgaz proje ve taahhüt işlerini eşiyle birlikte yürüttü. TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu üyesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kütahya İl Delegesi, Ekonomik Raporu inceleme Komisyonu Raportörü ve Kütahya Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu. Kütahya Güzel Sanatlar Derneği, Kültür ve Sanat Derneği, Kültür ve Tanıtım Vakfı, Yeşilay Cemiyeti üyesidir.

2012 yılında gerçekleştirilen AK Parti 4. Olağan İl Kongresinde Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek İl Sekreterliği ve Ekonomi İşleri Birim Başkanlığı görevlerini yürüttü. 29 Ocak 2014 tarihinde AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atandı. Kasım 2015 seçimlerinde, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca Uşak, Muğla ve Bursa İllerinde Koordinatör olarak görevlendirildi. Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi'nde MKYK Yedek üyeliğine seçildi. Ekonomi İşleri Komisyonunda görev aldı. 25. Dönem AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı oldu. 2016 yılında Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığına tekrar atanan Erenler, 2018 Genel Seçimlerinde 27. Dönem AK Parti Kütahya Milletvekili seçilerek Kadın Kolları Başkanlığı görevini devretti.

4 Ağustos 2018'de gerçekleştirilen AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi seçilerek MYK görevine getirildi. Halen Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki