Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Yasin UĞUR
27. Dönem Burdur Milletvekili
Milli Savunma Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 6.Kat 1 Nolu Banko Oda: A601
Telefon: +90 (312) 420 63 74 +90 (312) 420 63 75
Faks: +90 (312) 420 26 21
E-Posta: Yasin.ugur@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Yasin UĞUR

Burdur / Bucak - 1978, Muhammet, Rabia.

Ekonomist; İlk, orta ve lise öğrenimini Bucak'ta tamamladı. Bucak İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.

2000-2003 yılları arasında akaryakıt sektöründe, 2007 ile 2011 yılları arasında iletişim sektöründe, 2011 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet göstermeye devam etti. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Bucak Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Belediye Encümen Üyeliği ve Belediye Başkanvekilliği görevlerini yürüttü. Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, Oğuz Doğa Sporları Dernek Başkanlığı, Bucak Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Uğur, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki