Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Yüksel Mansur KILINÇ
27. Dönem İstanbul Milletvekili
Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 3 Nolu Banko Oda: B308
Telefon: +90 (312) 420 62 34 +90 (312) 420 62 35
Faks: +90 (312) 420 23 91
 
Özgeçmiş

Yüksel Mansur KILINÇ

İstanbul - 1961, İsmail, Rukiye.

Medya Yöneticisi; İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünü bitirdi. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türkiye Jeopolitiği alanında yüksek lisans yaptı.

1994 yılında Yön Radyonun kuruluşunu gerçekleştirdi. Haber programları hazırladı ve sundu. RATEM (Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği) kuruluşuna katıldı. Başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Medya alanında uluslararası ilişkiler, medyanın toplum üzerindeki etkileri, medya-siyaset, yeni medya ve medya örgütlülüğü alanında çalışmalar yaptı. 2013 yılında yonhaber.com haber sitesini kurdu. 2014 yılından itibaren Asya Medya İş Birliği İttifakı kuruluş çalışmalarına katıldı. 1991-1994 yılları arasında SHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı, 1999-2004 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekilliği, 2012-2014 yılları arasında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti ve Çin Halk Cumhuriyeti'nde seçim ve kongrelerde uluslararası gözlemci sıfatıyla görev yaptı. Sarı basın kartı sahibidir.

Kılınç, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki