Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Asuman ERDOĞAN
27. Dönem Ankara Milletvekili
Dışişleri Komisyonu Üyesi
 Asya Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı
Adres: Ana Bina B Blok Z.Kat Oda: 185
Telefon: +90 (312) 420 60 00 +90 (312) 420 60 01
Faks: +90 (312) 420 22 87
E-Posta: asuman.erdogan@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Asuman ERDOĞAN

Ankara doğumlu ve aslen Çorumludur. İlkokulu Keçiören'de, ortaokulu Altındağ'da tamamladı. Elmadağ Hasanoğlan Anadolu Öğretmen Lisesi'nde yatılı olarak öğrencilik hayatına devam etti. Üniversite sınavında Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümüne girmeye hak kazandı.

Bir süre özel okullarda ve yabancı dil kurslarında görev aldı. İzmit ve Ankara, Sincan'da devlet okullarında İngilizce öğretmenliği yaptı. 2008 yılında, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyeliğine seçildi. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Eğitim İşleri Başkanlığı görevini yürüttü. Koordine ettiği eğitim programlarıyla AK Parti Gençlik Teşkilatının siyasete hazırlanmalarına katkı sağladı.

2009 AK Parti Olağan Genel Kongresi'nde, Ana Kademe MKYK Üyeliği'ne seçildi. 2018 yılına kadar, beş dönem boyunca bu görevine devam etti. AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı ile AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Asuman Erdoğan, gönüllü projelerde de aktif olarak yer aldı. Özellikle yabancı dil becerilerinin artırılmasına ve eğitim, sağlık ve aile konularında toplumun bilinçlendirilmesine yönelik projeler geliştirdi. Öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sunacak projelerde yer aldı. Toplum sağlığı, çocuk gelişimi ve doğumsal hastalıklara yönelik farkındalık çalışmaları yürüttü.

Çok iyi derece İngilizce ve akıcı seviyede Fransızca bilen Asuman Erdoğan, evli ve 5 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki