Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Emine Sare AYDIN YILMAZ
27. Dönem İstanbul Milletvekili
Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi
Adres: Ana Bina B Blok Z.Kat Oda: 172/B
Telefon: +90 (312) 420 63 68 +90 (312) 420 63 69
Faks: +90 (312) 420 24 49
 
Özgeçmiş

Emine Sare AYDIN YILMAZ

Zonguldak - 1975, Muzaffer, Ayşe.

Akademisyen; İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD'de Indianapolis Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Doktora derecesini ise Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek onur derecesi ile tamamladı.

İTİCÜ Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünde Öğretim Üyesi ve İTİCÜ AB Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yaptı. Türkiye - AB İlişkileri, milliyetçilik, kimlik ve kadın politikaları alanında akademik çalışmalar yaptı. 2013 yılında kuruculuğunu yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve KADEM Vakfının Kurucu Genel Başkanı oldu. 2 dönem başkanlığını yürüttü. Demokrasi Çalışmaları Platformu, İstanbul AB Platformu ve Türkiye Demokrasi Platformu gibi oluşumların öncüleri arasında yer aldı. 2010 yılında İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Koordinasyon Kurulu AB İlişkileri Müşavirliği görevi kapsamında 11 AB Projesine kıdemli program yürütücülüğü yaptı. 50 genç Türk Hukukçunun AB Hukuk sistemini tanımalarına yönelik geliştirdiği, AB tarafından desteklenen projenin de koordinatörlüğünü yaptı. İstanbul Kalkınma Ajansının kadınların iş ve aile hayatı arasında uyumuna ilişkin desteklediği projenin de fikir sahibi ve yöneticisi olarak görev aldı. Üniversitede görev yaptığı dönemlerde kadın girişimciliği, sivil toplum diyaloğu, kırsal kalkınma, Suriyeli sığınmacıların entegrasyonuna ilişkin AB ve kamu destekli projelerde yöneticilik yaptı. Siyasi yaşamına 2006 yılında AK PARTİ Kadın Kollarında başladı. MKYK'da 4 yıl ve AK PARTİ İstanbul İl Yönetiminde 3 yıl görev yaptı.

İyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Aydın Yılmaz, evli 1 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki