Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İffet POLAT
27. Dönem İstanbul Milletvekili
Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Katip Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 3 Nolu Banko Oda: FZ01
Telefon: +90 (312) 420 62 60 +90 (312) 420 62 61
Faks: +90 (312) 420 24 01
 
Özgeçmiş

İffet POLAT

İstanbul - 1968, Mustafa, Nevin.

Lise öğrenimini Eyüp İmam - Hatip Lisesinde tamamladı. 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.

1994 yılından beri bilişim sektöründe çeşitli düzeylerde yöneticilik yaptı. Teknoloji ve İnovasyon konusunda faaliyet gösteren Bilişim ve İnovasyon Derneğinin, hasta ve hasta yakınlarına destek olan Uluslararası Fatıma Derneğinin, sokak çocuklarına destek için kurulmuş olan Feda Derneğinin kurucusu ve gönüllüsüdür. BURA Boğaziçi Üniversiteliler Derneğinin Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, TURGEV Genel Kurulu Üyesi, Türkiye Teknoloji Vakfı Girişimcilik ustalarındandır. KADEM Üyesidir. 2002 yılında AK PARTİ İstanbul Kadın Kollarının kurulmasında görev aldı. 2015 yılı Mart-Aralık ayı tarihleri arasında İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Daha sonra Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi oldu. AK PARTİ Genel Merkez Kadın Kolları İnsan Hakları Başkanlığı yaptı. Yine aynı dönemde Doğu Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi Koordinatörlüğü görevinde bulundu.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Polat, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki