Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Sevda ERDAN KILIÇ
27. Dönem İzmir Milletvekili
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 4.Kat 1 Nolu Banko Oda: A414
Telefon: +90 (312) 420 53 52 +90 (312) 420 53 53
Faks: +90 (312) 420 26 11
E-Posta: sevda.erdankilic@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Sevda ERDAN KILIÇ

1980 yılında Eskişehir'de dünyaya geldi. Baba adı Muharrem Anne adı Seval'dir.

İlk ve ortaöğretimini Eskişehir'de tamamladıktan sonra 1998 yılında Dokuz Eylül Hukuk Fakültesini kazanıp İzmir'e yerleşti. 2002 yılında mezun olup ve stajını tamamladıktan sonra 2003 yılında serbest avukat olarak meslek hayatına başladı. Üniversite öğrencisi olduğu dönemde 1999 seçimleriyle birlikte aktif olarak Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisinde; bir dönem İlçe gençlik kolu yöneticiliği , bir dönem İl Gençlik Kolu Başkanlığı (İzmir ilk kadın gençlik kolu başkanı), bir dönem İl Disiplin Kurulu Üyeliği ( İzmir'de en genç üye) ,bir dönem Seçim ve Hukuktan Sorumlu ve Gençlik Kollarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı , 2 dönem İzmir İl Sekreterliği (İzmir'in ilk kadın sekreteri) görevlerinde bulunan Sevda Erdan Kılıç; yapılan Önseçim ile 25 ve 26. Dönem İzmir 1. Bölge milletvekili adayı oldu.

2004 yılından bu yana CHP İl ve İlçe Hukuk komisyonlarında yer aldı. İl yönetim kurulunda görev yaptığı sürece İl Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. Birçok kez seçim koordinasyon kurulları ve seçim komitelerinde yer aldı. İzmir Valiliği İnsan Hakları Kurulunda partisini temsilen görev yaptı. Parti Meclis Üyesi iken Milletvekilleri Davaları İzleme Komisyonunda görev aldı. 35 ve 36. Olağan Kurultaylarında Parti Meclis Üyesi seçilen Sevda Erdan Kılıç halen Parti Meclis üyesidir.

Birçok Sivil Toplum Örgütüne üye olup çalışmalarına katılan ve orta düzeyde İngilizce bilen Sevda Erdan Kılıç, Evli, Deniz adında bir erkek çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki