Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Niyazi GÜNEŞ
27. Dönem Karabük Milletvekili
Dışişleri Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 2 Nolu Banko Oda: C204
Telefon: +90 (312) 420 58 08 +90 (312) 420 58 09
Faks: +90 (312) 420 22 03
 
Özgeçmiş

Niyazi GÜNEŞ

Karabük - 1953, Kazim, Rahime.

İlahiyatçı; Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi.

Meslek hayatına Bursa'da başladı. Yükseköğrenimi sırasında hem görev yaptı hem de eğitimine devam etti. Samsun Havza İlçe Müftülüğü ve Karabük Müftülüğü görevlerinde bulundu.

1985 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı'na atandı. Güneş, Atama İşleri Birimi'nde 5 yıl, Dış ilişkiler Birimi'nde 8 yıl yöneticilik yaptı. Dış ilişkiler biriminde; Türk Cumhuriyetleri, Balkan ve Kafkas ülkelerinden sorumlu yöneticiliği esnasında "Avrasya İslam Şurası"nın kuruluşunda ve sekretaryasında görev aldı.

1989 - 1993 yıllarında Frankfurt Başkonsolosluğu'nda, 2001- 2005 yılları arasında da Münih Başkonsolosluğu'nda Din Hizmetleri Ataşesi olarak görev yaptı. Ataşelik görevi esnasında sorumlu olduğu eyaletlerde vatandaşlarımızca kurulan dini, sosyal ve kültürel içerikli DİTİB derneklerinin kuruluşunda ve bu derneklerin faaliyetlerine katkıda bulundu.

Yurt dışı görevinin akabinde 2005 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 6 yıl sürdürdüğü Daire Başkanlığı görevinden 2011'de ayrılarak Başkanlık Müşaviri oldu. Bu görevinden 2018 yılı itibarıyla emekliye ayrıldı.

Güneş, 24 Haziran 2018 Milletvekilliği seçiminde Karabük Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne seçildi.

Bir dönem Türkiye Diyanet Vakfı'nın Mütevelli Heyet üyeliğini yapan Güneş, halen Türkiye Diyanet Vakfı Genel Kurul Üyesi ve Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) Mütevelli Heyet Üyesidir. 2012 yılında Karabüklüler Vakfı'nın kuruculuğunu üstlenen Güneş, Vakfın uzun süre başkanlığını yapmıştır.

İyi düzeyde Arapça, orta düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Güneş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki