Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mustafa CANBEY
27. Dönem Balıkesir Milletvekili
Dışişleri Komisyonu Üyesi
 Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 1 Nolu Banko Oda: B101
Telefon: +90 (312) 420 58 76 +90 (312) 420 58 77
Faks: +90 (312) 420 21 03
 
Özgeçmiş

Mustafa CANBEY

Balıkesir / İvrindi - 1975, Ali Riza, Hatice.

Bürokrat, Gazeteci ve Eğitimci; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Liderlerin Markalaşması Üzerine Bir Analiz konulu tezi hazırlayarak yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesinde Kamu Diplomasisinde Kamu Yayıncılığının Rolü, TRT ve Anadolu Ajansı tezini hazırlayarak doktorasını tamamladı.

Ulusal basında 15 yıl gazeteci olarak çalıştı. Siyasal iletişim, medya, kamu diplomasisi ve algı yönetimi konularında akademik çalışmalarda bulundu ve çok sayıda konferans verdi. Plato Meslek Yüksekokulunda Medya ve Siyaset dersi verdi. İstanbul Üniversitesinde 2016-2017 ve 2017-2018 eğitim dönemlerinde öğretim görevlisi olarak dersler verdi. Cephede Bir Muallim Şehit Ethem isimli bir biyografi kitabı bulunmaktadır. Basın İlan Kurumunda 3 yıl Tekirdağ İl Müdürlüğü yaptıktan sonra 3 yıl da Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. ÖNDER, Türkiye Yazarlar Birliği gibi sivil toplum kuruluşlarında eğitim, kültür, gençlik ve spor alanlarında aktif olarak faaliyet gösterdi. Öncü Gençlik ve Spor Kulübünün Genel Başkanlığını yaptı. Yeşilay ve Marmara Mezunlar Derneğinin de Üyesidir.

Dışişleri Komisyonu ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesidir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Canbey, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki