Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Cemal ÖZTÜRK
27. Dönem Giresun Milletvekili
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi
 Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı
Adres: Ana Bina B Blok Z.Kat Oda: 180/A
Telefon: +90 (312) 420 64 00 +90 (312) 420 64 01
Faks: +90 (312) 420 24 61
 
Özgeçmiş

Cemal ÖZTÜRK

Giresun / Görele - 1958, Osman, Feride.

Akademisyen, İşletmeci, Yönetici; Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesini bitirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesinde İşletme yüksek lisansı ve doktora yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında uzman, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. ÇAYKUR'da Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, FİSKOBİRLİK'te Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Başak Sigorta'da Yönetim ve Denetim Kurulu üyelikleri, BMC Sanayi ve Ticaret AŞ'te Genel Koordinatörlük, MÜSİAD İzmir Şube Başkanlığı, TFF'de Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

26. Dönemde Giresun Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Komisyonu üyelikleri yaptı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Öztürk, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki