Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Nazım MAVİŞ
27. Dönem Sinop Milletvekili
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Katip Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 6.Kat 3 Nolu Banko Oda: F607
Telefon: +90 (312) 420 56 86 +90 (312) 420 56 87
Faks: +90 (312) 420 24 48
 
Özgeçmiş

Nazım MAVİŞ

Boyabat - 1971, Rasim, Mesude.

Eğitimci; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını, "Türk Siyasal Yaşamında Millî Görüşün Doğuşu: MNP" konulu teziyle Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında tamamladı. Doktorasını, "1990 Sonrası İslamcılığın Değişen Siyasal Dili" konulu teziyle Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında tamamlayarak Doktor unvanını aldı.

1999 yılında eğitim sektöründe ticari faaliyetlerine başladı. Çözüm Dergisi Dershaneleri, eğitim yayıncılığı alanında faaliyet gösteren Çözüm Yayınları, Martı Yayınları, Eğitim Vadisi Yayınları ve Türkiye genelinde yaygın şubeleri de bulunan Çözüm Kolejlerinin kurucusu ve yönetim kurulu üyesidir.

Millî Gençlik Vakfı Ankara Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı, Birlik Vakfı Ankara Şube Başkan Yardımcılığı ve MÜSİAD Ankara Şubesi Eğitim ve Danışmanlık Sektör Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) üyesidir. AK PARTİ 5. Olağan Kongresinde MKYK Yedek Üyeliğine seçildi. AK PARTİ Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. AK PARTİ Siyaset Akademisinde" Demokrasi ve İnsan Hakları" ve " Deneyim ve Vizyon Paylaşımı" dersleri verdi. "Millî Görüşün Doğuşu: MNP", İslamcılığın Değişen Dili 1990'lı Yıllar ve Siyaset ve İslamcılığın Serüveni adlı yayımlanmış üç kitabı bulunmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisinde madde yazarlığı yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayımlandı.

26. ve 27. Dönemde Sinop Milletvekili seçildi. Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Millî Savunma Komisyonu Üyeliği yaptı.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Maviş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki