Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mehmet Ali CEVHERİ
27. Dönem Şanlıurfa Milletvekili
Milli Savunma Komisyonu Üyesi
 (10 / 242, 349, 392, 394, 397, 401) Esas Numaralı Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 3 Nolu Banko Oda: B207
Telefon: +90 (312) 420 58 88 +90 (312) 420 58 89
Faks: +90 (312) 420 22 37
 
Özgeçmiş

Mehmet Ali CEVHERİ

25 Mayıs 1961 tahinde Şanlıurfa da doğdu. Babasının adı Ömer İlhan, annesinin adı Şefika'dır.

1974 yılında Cengiz Topel İlkokulundan, 1977 yılında Merkez Orta Okulundan, 1980 yılında ise Şanlıurfa Lisesinden mezun oldu. 1985'te Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümü'nü bitirdi.

1987-1991 yılları arasında özel sektörde eğitim alanında faaliyet gösteren bir şirket kurup, Bilgisayar Kursu, üniversiteye hazırlık dershanesi sürücü kursu kurdu ve bu kurumların Kurucu ve Müdürlüğünü yaptı. Akabinde 1994 yılında Harran Üniversitesi Şanlıurfa MYO'na öğretim görevlisi olarak atandı.

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında `GAP'ın Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ve Şanlıurfa Ekonomisine Yaptığı Olumlu Etkileri konusunda Yüksek Lisans (1997-1999) yaptı. 1994-1996 yılında Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü, Harran Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1997 yılında Kahta Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü'ne atandı ve 10 yıl boyunca bu göreve devam etti, Şanlıurfa SMMM Odası Üyeliği ve Şanlıurfa Fıstıkçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve muhasipliği, Harran Üniversitesi Spor Kulübü 1998-2001 Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve son olarak Muhasebe Bölüm Başkanı iken istifa ederek Milletvekili adayı oldu.

26. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Bu dönemde Türkiye-Tacikistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yaptı.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki