Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Metin GÜNDOĞDU
27. Dönem Ordu Milletvekili
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi
 Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5.Kat 2 Nolu Banko Oda: C503
Telefon: +90 (312) 420 56 60 +90 (312) 420 56 61
Faks: +90 (312) 420 21 36
 
Özgeçmiş

1 Nisan 1973'te Ordu'da doğdu. Baba adı İsmet, anne adı Hatice'dir.

İş Adamı; Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevinde bulundu. 2002 yılında Büyük Birlik Partisi MKYK Üyeliği, 2007 yılında Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü.

1 Kasım 2015 tarihindeki genel seçimlerde 26. Dönem Ordu Milletvekili seçilen Gündoğdu, aynı dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu ile Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Üyeliği, Türkiye Türkmenistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yaptı.

24 Haziran 2018 tarihindeki seçimlerde 27. Dönem Ordu Milletvekili seçilen Metin Gündoğdu, halen AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyeliği, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Üyeliği ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Gündoğdu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki