Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Hüseyin YAYMAN
27. Dönem Hatay Milletvekili
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2. Kat 2 Nolu Banko Oda: B228
Telefon: +90 (312) 420 57 56 +90 (312) 420 57 57
Faks: +90 (312) 420 21 78
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

10 Ocak 1969'da Hatay'da doğdu. Baba adı Ökkeş, anne adı Fatma'dır.

Öğretim Üyesi Doç. Dr., Gazeteci - Yazar; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde, doktorasını Ankara Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde tamamladı.

Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Öğretim Üyesi, ANAR Araştırma şirketinde ve SETA Vakfında danışman/araştırmacı olarak çalıştı. AK PARTİ AR - GE Başkanlığının düzenlediği yerel demokrasi toplantılarında konuşmacı olarak bulundu. AR - GE Biriminin Siyaset Akademisi programında Türkiye'nin demokrasi tarihi ve 2023 Türkiye hedefi konularında konferanslar verdi. Hürriyet ve Vatan gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. CNN TÜRK kanalında siyaset danışmanlığı yaptı. Başta AK PARTİ olmak üzere, Türk siyasal hayatı, milliyetçilik, Türkiye'nin toplumsal yapısı ve Kürt sorunu alanlarında akademik/bilimsel çalışmalarda bulundu ve çözüm süreci kapsamında başlatılan Akil İnsanlar Heyetinde yer aldı. 10'un üzerinde eserinin yanında çeşitli dergi ve gazetelerde çok sayıda makale ve analizi yayınlandı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Yayman, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki