Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ziver ÖZDEMİR
27. Dönem Batman Milletvekili
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 3 Nolu Banko Oda: B316
Telefon: +90 (312) 420 64 38 +90 (312) 420 64 39
Faks: +90 (312) 420 24 78
E-Posta: ziver.ozdemir@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Ziver ÖZDEMİR

1965 Batman/Kışlak doğumlu, baba adı Bozo, anne adı Servet'tir.

Elektrik Mühendisi, İş Adamı.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği, Batman Karşıyaka Spor Kulübü Başkanlığı, Batman Petrol Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Vakfı Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi.

1994-1998 yılları arasında Refah Partisi Batman İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 18 Nisan 1999'da Fazilet Partisi Batman Belediye Başkan adayı oldu. 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisi Batman İl Müfettişliği yaptı. 2009'da Ak Parti Batman Belediye Başkan adayı oldu. 2009-2011 yılları arasında Batman Ak Parti il başkanlığı yaptı.

24. 25. ve 27. Dönemde Batman Milletvekili seçildi. KİT Komisyonu Başkanvekilliği, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği ile Toplumsal Barış Yollarının Araştırılması ve Çözüm Sürecinin Değerlendirilmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Üyeliği yaptı.

Ak Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı yaptı. Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında İl Koordinatörü Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

İyi düzeyde Kürtçe ve Türkçe, az düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Özdemir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki