Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Şenol BAL
27. Dönem Ankara Milletvekili
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5. Kat 1 Nolu Banko Oda: A504
Telefon: +90 (312) 420 65 92 +90 (312) 420 65 93
Faks: +90 (312) 420 25 88
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

Şenol Bal, 2 Ekim 1956'da Bursa'da doğdu. Babasının adı Vedat, annesinin adı Nurhayat'tır.

İlköğrenimini İzmir'de tamamladı. Yüksek öğrenimine Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Botanik-Kimya Bölümü ve İzmir Yüksek Öğretmen Okulunda devam etti. Daha sonra kaydını Ankara'ya aldırarak Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümünden ve Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını ve Doktorasını Sitogenetik konusunda Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

Çalışma Hayatına iki yıl süren öğretmenlikle başladı. Özel sektörde yedi yıl idareci olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji ve Fen Bilgisi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak 1989, 2007 yılları arasında görev yaptı. Hücre genetiği, Fen Bilgisi ve Biyoloji Eğitimi ile ilgili yeni yaklaşımlar konularında çok sayıda yurt içi ve yurt dışı yayınlanmış bilimsel makaleleri bulunmaktadır.

Sivil Toplum kuruluşlarında aktif rol oynadı. Sosyal, kültürel, milli ve fikri konularda yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen çok sayıda sempozyum, panel ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

23.Dönemde İzmir Milletvekili seçildi. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Çocuk Hakları İzleme Komitesinde çalışmalarını sürdürdü. 25 Ekim 2017'de İYİ Parti Kurucusu oldu. İYİ Parti Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

27.Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. KİT Komisyonu üyesidir.

İki çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki