Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İsmail BİLEN
27. Dönem Manisa Milletvekili
Anayasa Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 2 Nolu Banko Oda: FZ17
Telefon: +90 (312) 420 61 40 +90 (312) 420 61 41
Faks: +90 (312) 420 23 47
E-Posta: ismail.bilen@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

İsmail BİLEN

25 Ekim 1961'de Muş Bulanık'ta doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Güzel'dir.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaklaşık 15 yıl serbest avukat olarak çalıştı. 90'lı yıllarda Refah Partisi'nde yöneticilik yaptı. Fazilet Partisi'nin kurucuları arasında yer alarak, Salihli İlçe Teşkilatında Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden Milletvekili Adayı oldu. 2001 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti'nin Salihli Kurucu İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.

22, 23, 26 ve 27.Dönem Manisa Milletvekili seçildi. TBMM'de Adalet, Dilekçe, İnsan Haklarını İnceleme ve Milli Savunma Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Zeytin ve Zeytinyağı ile Diğer Bitkisel Yağların Üretiminde ve Ticaretinde Yaşanan Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunda görev aldı. 26.Dönem TBMM'de Bağcılık Sektörü ve Üzüm Üreticilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi Maksadıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Başkanı olarak görev aldı. 2003 yılından itibaren AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörlüğü devam eden Bilen, Adana, Adıyaman, Eskişehir, İzmir, Kahramanmaraş, Kütahya, Mardin, Mersin ve Van illerimizin koordinatör milletvekili görevinde bulundu. 27.Dönem TBMM'de Anayasa Komisyonu ve AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi seçilerek görevine devam etmektedir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Bilen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki