Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Hacı TURAN
27. Dönem Ankara Milletvekili
Çevre Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 3 Nolu Banko Oda: F122
Telefon: +90 (312) 420 51 74 +90 (312) 420 51 75
Faks: +90 (312) 420 25 39
E-Posta: hacituran@tbmm.gov.tr
Web: http://www.hacituran.com.tr
 
Özgeçmiş

Hacı TURAN

"15 Ocak 1968' de Kırşehir ili Mucur ilçesinde doğdu.

İşletmeci, Yönetici; Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. İşletme alanında yüksek Lisansını yaptı. Aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Kayseri öğrenci başkanlığı görevini yürüttü. Meslek hayatına öğretmen olarak başlayan Turan 5 yıla yakın bu hizmete devam etti. Fazilet Partisi Kırşehir İl Başkanlığı, AK Parti Kırşehir İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

22. Dönem AK Parti Kırşehir Milletvekili seçildi. AK Parti teşkilatlarında birçok kere il koordinatörlüğü ve bölge koordinatörlüğü olarak görev aldı. 2015-2018 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 27. Dönem milletvekili seçimlerinde Ankara'dan AK Parti milletvekili olarak Meclis'e giren Turan, Çevre Komisyonu Üyesidir.

Arapça ve Fransızca'da bilen Turan, evli ve 3 çocuk babasıdır."

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki