Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Abdüllatif ŞENER
27. Dönem Konya Milletvekili
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5. Kat 4 Nolu Banko Oda: F503
Telefon: +90 (312) 420 60 52 +90 (312) 420 60 53
Faks: +90 (312) 420 23 11
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

Sivas-1954, Ahzerat, Bedirhan.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1977 yılında mezun oldu. İki yılı aşkın bir süre Gelirler Kontrolörü/Vergi Müfettişi olarak çalıştı. Gazi Üniversitesinde Maliye Anabilim Dalında doktorasını tamamladı. Bolu İİBF'de Dekan Yardımcısı oldu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi İken 1990 yılında doçent oldu.

XIX, XX, XXI ve XXII'inci dönemlerde Sivas Milletvekili olarak seçildi. TBMM Komisyonlarındaki görevleri dışında, sekiz yıl Grup Başkanvekilliği veya Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 54. T.C. Hükümetinde Maliye Bakanı, 58. ve 59. T.C. Hükümetlerinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısıydı.

Halen XXVII'inci dönem Konya Milletvekilidir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Yayımlanmış 4 Kitabı ve çok sayıda Bilimsel makalesi vardır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki