Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Harun KARACAN
26. Dönem Eskişehir Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 4 Nolu Banko Oda: E305
Telefon: +90 (312) 420 58 26 +90 (312) 420 58 27
Faks: +90 (312) 420 22 47
 
Özgeçmiş

Harun KARACAN

Eskişehir - 1966, Ali, Fatma.

Yönetici; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Makedonya ile ekonomik iş birliğinin artması amacıyla yürüttüğü çalışmalar sonucunda Makedonya Cumhuriyeti Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya Bölgesinden sorumlu Fahri Konsolosluk görevini üstlendi. BEBKA Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Büyük Anadolu Lojistik Başkanlığı, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliği ve Türk Kızılayı Eskişehir Üst Kurul Delegeliği görevlerinde bulundu. TABGİS Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği, Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği örevlerini sürdürmektedir.

26. Dönemde Eskişehir Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili olarak görev aldı. AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısıdır.

Karacan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki