Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ali ŞEKER
26. Dönem İstanbul Milletvekili
Çevre Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 4. Kat 3 Nolu Banko Oda: 4032
Telefon: +90 (312) 420 58 84 +90 (312) 420 58 85
Faks: +90 (312) 420 22 35
E-Posta: ali.seker@tbmm.gov.tr
Web: http://www.aliseker.com
  Facebook Twitter Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

8 Nisan 1968'de Sivas'ta doğdu. Baba adı Gözel, anne adı Sultan'dır.

Tıp Doktoru; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Hastane İşletmeciliği Programını bitirdi. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı.

İstanbul Tabip Odasında çeşitli görevler aldı. Ağrı Doğubeyazıt, Bakırköy, Büyükçekmece Devlet hastanelerinde; Bağcılar, Bahçelievler ve Esenyurt Semt polikliniklerinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. Istanbul Tabip Odası, Cevre İçin Hekimler Dernegi, Cagdaş Yasamı Destekleme Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Türk Cerrahi Derneği, Ozel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Üyesidir. 2004 yılında CHP İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği, 2005 yılında CHP Büyükçekmece İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi.

İngilizce bilen Şeker, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki