Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Gamze AKKUŞ İLGEZDİ
26. Dönem İstanbul Milletvekili
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 4. Kat 2 Nolu Banko Oda: 4028
Telefon: +90 (312) 420 56 04 +90 (312) 420 56 05
Faks: +90 (312) 420 21 11
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

6 Nisan 1969'da İstanbul'da doğdu. Baba adı Dursun, anne adı Remziye'dir.

Diş Hekimi; Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Siyaset Bilimleri alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

SSK Okmeydanı Hastanesinde göreve başladı. Hizmet içi eğitimle çene cerrahisi master programına gönderildi. 9 yıl ameliyathane sorumluluğunu yürüttü. KESK'in aktif üyeleri arasında yer aldı. Okmeydanı SSK Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı yaptı. 18 yıl çalıştığı kurumundan İçişleri Bakanlığına geçerek yerel yönetimlerde görev aldı. Kadın Sığınma Evi, Teknolojik Gençlik Merkezi, festivaller, sanat kurslarını da içeren kültürel ve sosyal çalışmaları projelendirip hayata geçirdi. Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümündeki yüksek lisansını "Yerel Yönetimlerde Kültür ve Sanat Politikaları" çalışmasıyla tamamladı. Sosyal Dönüşüm Vakfının Kurucusu ve Sözcüsüdür.

İngilizce bilen İlgezdi, evli ve 1 çocuk annesidir

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki