Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Feleknas UCA
26. Dönem Diyarbakır Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 3 Nolu Banko Oda: B315
Telefon: +90 (312) 420 56 02 +90 (312) 420 56 03
Faks: +90 (312) 420 21 10
E-Posta: feleknas.uca@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Feleknas UCA

1976 yılında Almanya'nın Celle kentinde doğdu.

Halen Almanya'da Siyaset Bilimi ve Yerel Yönetimler programında açık öğretim öğrenimini sürdürmektedir. Almanya'da üç buçuk yıl doktor asistanlığı, 1999 yılından 2009 yılına kadar iki dönem Avrupa Parlamento üyesi GUE/NGL grubu üyeliği, Kadın hakları ve Şansta eşitlik komisyonu, Gelişme ve Müşterek Çalışma komisyonu üyelik ve koordinatörlüğü, Türkiye delegasyonu, Irkçılığa ve Yabancı Düşmanlığına Karşı Ortak grubun başkan yardımcılığı, Sol partinin Avrupa parlamentosu haznedarı Nordrhein-Westfahlen eyaleti adına Avrupa parlamentosu Sol Parti sorumluluğunu , Ayrıca ABTürkiye Karma Komisyon üyeliği görevlerinde bulundu. 2005 yılında Terre Des Femmes kadın örgütüne kadın sünnetine ilişkin bir araştırma, 2009 yılında Ronahi Yayınevinde basılmış, Kürtçe Yekitîya Ewropa yê (Avrupa Birliği) adlı bir kitap . 2009 yılında savaştan sonra Liberya'lı kadınlara ilişkin sosyal-psikolojik bir araştırma. Feleknas Uca Çocuk ve Kadın Hakları Vakıf-Derneği ve Avrupa Êzidiler Federasyonu eşbaşkanlığı görevinde bulundu.

25.26. Dönem Diyarbakir Miletvekili seçildi. 26. Dönem Kefek komisyonu, AB Uyum Komisyonu ve Karma Parlamento Komisyonu üyeliği yaptı.

Çok iyi düzeyde almanca , kurtçe orta düzeyde ingilizce bilen Uca,bekardır

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki